Vándortárlat fókuszában a vidéki zsidóság 1944-es tömeges deportálása áll. Kiállítás témája magába foglalja a magyarországi holokauszt eseményeit, valamint ezek közvetlen és közvetett előzményeit is. Az egyes paneleken a történelmi narratíva mellett számos korabeli fénykép és forrásdokumentum kapott helyett, melyeket visszaemlékezések kísérnek.
Kiállítás tárgyának szűkebb földrajzi kerete az 1941-1944 közötti Magyarország, valamint ugyanebben az időben a magyar zsidóság sorsával összefonódó külföldi területek: a Keleti Front, Kamenyec-Podolszkij, és Auschwitz-Birkenau. Cél: emlék állítása mindazoknak, akiket jogaiktól megfosztottak, hazájukból kitaszítottak, elhurcoltak majd meggyilkoltak.
Az Élet Menete Alapítvány vándorkiállítása 2020. január 14. – 28 között tekinthető meg a NSZC Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma Aulájában.
A Kiállítás megnyitója előtt Király Kinga az Alapítvány képviselője tartott felkészítést a diák tárlatvezetőknek. Az elméleti és a gyakorlati ismeretek elsajátítása érdekes volt, további kérdések fogalmazódtak meg a részt vevő diákokban.
A vándorkiállítás megnyitója. 2020. január 14. 14:30.
A megnyitón beszédet mondott Péterváriné Kiss Sarolta igazgatónő és Király Kinga.