home  8800 Nagykanizsa, Ady Endre utca 74/A  phone +36/93-313-010  email kollegium[@]cserhati-edu[.]hu

image 1250Az elmúlt évek hagyományait követve az ide esztendőben 2018. április 23 – 24-én rendeztük meg a kollégiumi napokat a diákönkormányzat és a nevelőtestület közös szervezésében. Az idei évben is próbáltunk igyekezni, hogy változatos programokat kínáljunk tanulóink számára. Az első napon a Városi Tűzoltóságra látogattak el az érdeklődők tanulók. Ott megtekintették a helyi Tűzoltóság kialakulását bemutató kiállítást, majd a különböző szolgálati helyiségeket, illetve a garázsokban az ott lévő szerkocsikat. A látogatás végén megnéztünk egy nagy darus kocsit, amelyből csak három van az országban. A kollégiumban ezzel párhuzamosan több helyszínen zajlottak az események. Volt itt kapufarúgó és hetes rúgó verseny a sportpályán. Egy másik csoport számára a városban városismereti vetélkedőn vettek részt a tanulóink, voltak akik a sütés – főzés területén jeleskedtek. Az esti órában asztalitenisz verseny zárta az első napi programot.

Másnap délután az állatmenhelyen tettek látogatást tanulóink. 16 órától kézműves foglalkozás, a nagy érdeklődésre tekintettel a IV. emeleten megismétlődött a sütés – főzés, az ebédlőben került sor a sakk szimultán verseny megrendezésére, karikatúra rajzolás az Aulában,valamint a Kollégium parkjában íjászati bemutatóra került sor a Kanizsai Íjász Egyesület irányításával. Vacsorát követően került sor az AJKP Művészeti Fesztiválon is bemutatót „Kollégium tragédija” című produkció bemutatására. Két héttel ezelőtt tanulóink ezzel a színdarabbal színjátszás kategóriában 2 helyezést értek el. Minden rendezvény nagy érdeklődés mellett zajlott. Reméljük mindenki jól érezte magát!

Kollégiumi események

Végzős kollégistáink jutalomkirándulása Tihanyba

Végzős kollégistáink jutalomkirándulása Tihanyba

Események 2021. június 30.
A kollégiumi ballagás másnapján, 2021. 06. 19-én szerveztünk kirándulást a végzőseinknek. Reggel 7,40-kor indultunk vonattal Balatonföldvárra, majd onnan hajóval folytattuk utunkat Tihanyig. Ebéd után felsétáltunk a Tihanyi Bencés Apátság Látogatóközpontjához, s közben jókedvűen vegyültünk el a Levendula Fesztivál színes forgatagában.Mindenki nagy élvezettel fényképezett a festői környezetben, kihasználva a csodálatos balatoni…
Bővebben
Programhétvége AJKP 2021. június 11-13.

Programhétvége AJKP 2021. június 11-13.

2021. június 30.
Szerencsére a tanév végén lehetőséget kaptunk programhétvége szervezésére és egynapos tanulmányi kiránduláson való részvételre. Pénteken délután négy órától csocsóbajnoksággal nyitottuk a programok sorozatát. A lányok jókedvűen mutatták meg rátermettségüket, fürgeségüket.…
Végzős kollégistáink köszöntése, ballagási vacsora

Végzős kollégistáink köszöntése, ballagási vacsora

2021. június 30.
A koronavírus járvány miatt sajnos a tavalyi tanévben elmaradt a kollégiumi ballagás. Idén, a kedvező járványügyi adatoknak köszönhetően, 2021. 06. 18-án adódott lehetőség arra, hogy köszöntsük a végzős kollégistákat egy…
Őrségi jutalomkirándulás

Őrségi jutalomkirándulás

2021. június 21.
A tanév utolsó hétvégéjén jutalomkirándulásra nyílt mód, melyet a nyugati határszél területére terveztünk. A reggeli ellátmánycsomagok átvétele után buszba szálltak a tanév során legjobb teljesítményt nyújtó tanulók. Első megállónk Velemér…

Információk