home  8800 Nagykanizsa, Ady Endre utca 74/A  phone +36/93-313-010  email kollegium[@]cserhati-edu[.]hu

image 0502017. május 12-én, pénteki napon, az esti órákban indultunk el Sopronba. Az eredetileg kora délutánra tervezett indulásunkat a Szilencium verseny országos döntőjébe jutott tanulóink miatt módosítottuk. De megérte, mert szép eredményeket értek el: két első, két második és két harmadik helyezést hoztak. A szállásunk egy középiskolai kollégiumban volt, ismét megállapíthattuk, hogy a mi „Cseri-kolink” jó körülményeket biztosít számunkra. Szombaton reggel 7 órakor keltünk, reggeliztünk, majd a Károly-kilátóhoz buszoztunk. Szerencsénk volt, mert még a hirtelen májusi eső előtt élvezhettük a kilátó csodálatos panorámáját. Láttuk a Fertő-tó világát, az Alpok hófödte csúcsait. Megnéztük a Kőhalmy Vadászati Múzeumot is, ahol érdekes interaktív játékokon keresztül ismerkedtünk a Sopron vidék élővilágával. Innen Fertőrákosra utaztunk, ahol hajóra szálltunk. A hajóút szép volt, etettük a sirályokat, megcsodáltuk a nádasok élővilágát. A hajókirándulás során egy körutazást tettünk a Fertő-tó magyar és osztrák oldalán. A sétahajózás alatt kapitányi ismertető mutatta be a Fertő-tó növény- és állatvilágát. Az ausztriai Ruszton folytattuk utunkat. Ruszt a XVII. század vége óta a történelmi Magyarország legkisebb szabad királyi városa, aminek a hagyomány szerint minden kéményén gólya fészkel, sok gólyafészket számoltunk meg. Az óváros 2001-óta az UNESCO világörökség része. A főtéren egy igazi hagyományőrző lakodalomba csöppentünk, még kaláccsal is megkínáltak bennünket.

Fertőmeggyesre kisvonattal mentünk, a dotto szőlőültetvények között haladt, láthattuk a gondosan megmunkált földeket. Hajóval mentünk vissza Fertőrákosra. Sopronba utazva megálltunk a Páneurópai Piknik Emlékhelyen. A vasfüggöny akadályozta meg, hogy Kelet-Európából „Nyugatra” lehessen szökni. 1989. május 2-án megkezdődött a vasfüggöny lebontása az osztrák-magyar határon. Ezek az események segítették elő a német egyesítést és vezettek a Berlini Fal leomlásához. A határáttörés helyszínén emlékparkot alakítottak ki. Visszatértünk Sopronba. Vacsoráztunk a Nagymama Éttermében, majd városi séta következett. Figyelemmel követhettük az erdészeti egyetemisták záró felvonulását, kicsit irigykedve néztük őket. Mi is szeretnénk eljutni eddig. Ismét este a kollégiumban. Reggel szintén 7 órakor keltünk. Reggeli, majd városnézés. A Tűztoronynál kezdtünk. Szép volt a kilátás. A Tűztorony Sopron jelképe. Hagymakupolája a kétfejű sassal 58 méter magasra emelkedik, így a város több pontjáról is jól látható. A torony körerkélyéről páratlan kilátás nyílik a Belvárosra és a Sopront körülölelő Lővérekre. A Fő téren áll a Tűztorony szomszédságában álló barokk sarokház a Storno-ház, amely Sopron egyik legszebb palotája. A család három nemzedéke rendkívül gazdag és értékes magánygyűjteményt hozott létre. Utána a Fabrícius–ház gyűjteményét néztük meg. A Soproni Múzeum római kori kőtára, régészeti kiállítás és a polgárlakásokat bemutató kiállítás található itt. Ebéd után Nagykanizsa felé indultunk. Először Fertődön álltunk meg. Az Eszterházy-kastélyba vezetett utunk. A kastélyt éppen felújítják, így csak 11 termet láthattunk. Közel húsz év alatt alakult ki az épület, amely a bécsi Schönbrunn és a párizsi Versailles méltó párja. Az épületegyüttes a maga korában egyedülálló építészeti jelenségként értékelhető. Az itt lakó Esterházy hercegek művészetpártoló tevékenysége révén a 18. század végi Magyarország egyik fő kulturális központja volt a kastély. „Magyar Versailles”-nak is nevezik. Eszterháza után Nagycenk következett. A Széchényi-kastély a korai klasszicizmus pompás emléke, Magyarország kastély-építészetének egyik kiemelkedő alkotása. A Széchenyi-család mauzóleuma történelmi zarándokhely. Itt, az évszázados hársfák árnyékában, a kriptaépületben alussza örök álmát Széchenyi István, a "Legnagyobb magyar". Iskolánk régi névadója. Fáradtan érkeztünk vissza Nagykanizsára. Köszönjük a „Bennmaradós” hétvégét, sokat tanultunk belőle.

9.c Előkészítő

 

Kollégiumi események

Végzős kollégistáink jutalomkirándulása Tihanyba

Végzős kollégistáink jutalomkirándulása Tihanyba

Események 2021. június 30.
A kollégiumi ballagás másnapján, 2021. 06. 19-én szerveztünk kirándulást a végzőseinknek. Reggel 7,40-kor indultunk vonattal Balatonföldvárra, majd onnan hajóval folytattuk utunkat Tihanyig. Ebéd után felsétáltunk a Tihanyi Bencés Apátság Látogatóközpontjához, s közben jókedvűen vegyültünk el a Levendula Fesztivál színes forgatagában.Mindenki nagy élvezettel fényképezett a festői környezetben, kihasználva a csodálatos balatoni…
Bővebben
Programhétvége AJKP 2021. június 11-13.

Programhétvége AJKP 2021. június 11-13.

2021. június 30.
Szerencsére a tanév végén lehetőséget kaptunk programhétvége szervezésére és egynapos tanulmányi kiránduláson való részvételre. Pénteken délután négy órától csocsóbajnoksággal nyitottuk a programok sorozatát. A lányok jókedvűen mutatták meg rátermettségüket, fürgeségüket.…
Végzős kollégistáink köszöntése, ballagási vacsora

Végzős kollégistáink köszöntése, ballagási vacsora

2021. június 30.
A koronavírus járvány miatt sajnos a tavalyi tanévben elmaradt a kollégiumi ballagás. Idén, a kedvező járványügyi adatoknak köszönhetően, 2021. 06. 18-án adódott lehetőség arra, hogy köszöntsük a végzős kollégistákat egy…
Őrségi jutalomkirándulás

Őrségi jutalomkirándulás

2021. június 21.
A tanév utolsó hétvégéjén jutalomkirándulásra nyílt mód, melyet a nyugati határszél területére terveztünk. A reggeli ellátmánycsomagok átvétele után buszba szálltak a tanév során legjobb teljesítményt nyújtó tanulók. Első megállónk Velemér…

Információk