home  8800 Nagykanizsa, Ady Endre utca 74/A  phone +36/93-313-010  email kollegium[@]cserhati-edu[.]hu

kollegiumi n 2017 01Az elmúlt évek hagyományait követve az ide esztendőben 2017. április 24 – 25-én rendeztük meg a tavaszi kollégiumi programsorozatot a Diákönkormányzat és a nevelőtestület közös szervezésében. Az idei évben is próbáltunk igyekezni, hogy változatos programokat kínáljunk tanulóink számára. A megnyitó után tanulóink egyik része a Városi Tűzoltóságra látogattak el az érdeklődők tanulók. Ott megtekintették a helyi Tűzoltóság kialakulását bemutató kiállítást, majd a különböző szolgálati helységeket, illetve a garázsokban az ott lévő szerkocsikat Megengedték, hogy beülhessünk az egyik járműbe. A látogatás végén megnéztünk egy nagy daruskocsit, amelyből csak három van az országban. Mindenkinek nagyon tetszett a tűzoltósági látogatás. 16 órától a kollégium parkjában „Tell Vilmos kerestetik” címmel íjászati bemutatóra került sor a Kanizsai Íjász Egyesület irányításával. A bemutató után az íjászat iránt érdeklődők ki is próbálhatták a különböző típusú nyilakat és az íjakat. 17 órától a Nagykanizsai Polgári Sportlövész Egylet Ady úti lőterére látogattak el a fegyverek iránt érdeklődők, ahol ki is próbálhatták pontosságukat és ügyességüket a fiúk – lányok. Vacsorát követően került sor az AJKP Művészeti Fesztiválon is bemutatót Dzsungel könyve című produkció előadására. Az elmúlt hétvégén tanulóink ezzel a színdarabbal színjátszás kategóriában 2 helyezést értek el. 20 órától zenés, táncos mulatság zárta az első napi programot.

Másnap délután az állatmenhelyen tettek látogatást tanulóink. 16 órától kézműves foglalkozás, angol nyelvi vetélkedő, égészségünk védelme bemutató, városismereti verseny, csocsó várta az érdeklődőket. Vacsora után focimérkőzésre került sor az intézmény sportcsarnokában a Piarista Gimnázium kollégiumi fiúcsapata és a mieink között. Lefekvés előtt egy iskolai élettel kapcsolatos játékfilm vetítésére került sor az ebédlőben. Minden rendezvény nagy érdeklődés mellett zajlott. Reméljük mindenki jól érezte magát!

 

Kollégiumi események

Végzős kollégistáink jutalomkirándulása Tihanyba

Végzős kollégistáink jutalomkirándulása Tihanyba

Események 2021. június 30.
A kollégiumi ballagás másnapján, 2021. 06. 19-én szerveztünk kirándulást a végzőseinknek. Reggel 7,40-kor indultunk vonattal Balatonföldvárra, majd onnan hajóval folytattuk utunkat Tihanyig. Ebéd után felsétáltunk a Tihanyi Bencés Apátság Látogatóközpontjához, s közben jókedvűen vegyültünk el a Levendula Fesztivál színes forgatagában.Mindenki nagy élvezettel fényképezett a festői környezetben, kihasználva a csodálatos balatoni…
Bővebben
Programhétvége AJKP 2021. június 11-13.

Programhétvége AJKP 2021. június 11-13.

2021. június 30.
Szerencsére a tanév végén lehetőséget kaptunk programhétvége szervezésére és egynapos tanulmányi kiránduláson való részvételre. Pénteken délután négy órától csocsóbajnoksággal nyitottuk a programok sorozatát. A lányok jókedvűen mutatták meg rátermettségüket, fürgeségüket.…
Végzős kollégistáink köszöntése, ballagási vacsora

Végzős kollégistáink köszöntése, ballagási vacsora

2021. június 30.
A koronavírus járvány miatt sajnos a tavalyi tanévben elmaradt a kollégiumi ballagás. Idén, a kedvező járványügyi adatoknak köszönhetően, 2021. 06. 18-án adódott lehetőség arra, hogy köszöntsük a végzős kollégistákat egy…
Őrségi jutalomkirándulás

Őrségi jutalomkirándulás

2021. június 21.
A tanév utolsó hétvégéjén jutalomkirándulásra nyílt mód, melyet a nyugati határszél területére terveztünk. A reggeli ellátmánycsomagok átvétele után buszba szálltak a tanév során legjobb teljesítményt nyújtó tanulók. Első megállónk Velemér…

Információk